Jak se tlumí automobil

U většiny automobilů bývá problém, že originální vytlumení bývá velmi špatné nebo dokonce i žádné. Čím rychleji jedete, tím více jde znát, že vytlumení chybí a nepříjemný zvuk už plně ovládá interiér vozidla. Vytlumení vozu vám pomůže tyto nežádoucí zvuky velmi dobře potlačit. Existuje velké množství různých tlumících materiálů a jejich ideální skladbou a aplikací docílíme zásadně lepších hlukových vlastností ve vozidle během jízdy i za vyšších rychlostí. Pro tlumení používáme světově známou značku tlumících materiálů SPL.

Možností tlumení

Vytlumení dveří

Než se pustíme do tlumení dveří, je dobré si dveře odstrojit a podívat se, jak je technicky řešené uchycení reproduktoru a jak vypadá ozvučnice. Skoro vždy je středobas na pevno přidělaný k vnitřnímu plechu dveří, ale můžete narazit také na uchycení přímo na tapecírunku. Většinou má vnitřní plech dveří několik otvorů. Tyto otvory je nutné uzavřít a zamezit tak akustickému zkratu.

Tlumení podlahy a kufru

Pro kufr a vaši podlahu doporučujeme použít Anticor a následně STP SPL. V případě většího tlumení, nebo pro instalaci silného audia, je možné použít dvouvrstvé pláty STP VBT.

Tlumení kapoty a stropu

Pro vytlumení kapoty použijeme lehké materiály. Ty pohltí zvuk motoru a také například i teplotu. Pro tlumení kapoty použijeme STP HOOD. Jako účinná kombinace tlumení kapoty je použít nejprve Anticor L a následně polepit vrstvou STP HOOD.

Na strop doporučujeme použít tenký Anticor-L.

Instalace tlumícího materiálu

Nemáte kde nebo si netroufáte tlumení sami nainstalovat? Stále nevíte, pro jaký materiál se rozhodnout? Přijďte se podívat k nám na naše vozidlo SHOWCAR, kde je znázorněné odhlučnění vozu. Poraďte se u nás se specialisty, a nechte si tlumení do auta nainstalovat od profesionálů! Odbornou montáž vám zajistí naši technici.

Scroll to Top