Jak vybrat záznamovou kameru

Jak často ji hodláte využívat?
Pokud kameru chcete využívat denně, tak nekupujte levnou záznamovou kameru a raději investujte několik tisíc do autokamery, která vydrží a obsahuje daleko více funkcí.

Může zůstat natrvalo v autě?
Ano může, ale samozřejmostí by měla být i jednoduchá demontáž zařízení. Kabely navíc můžete vést sloupky předního skla. Naše firma vám ráda zajistí odbornou montáž.

Budete jezdit i v k večeru nebo v noci?
Vybírejte autokameru určenou i pro noční záznam. Mnoho kamer nedosahuje příliš zřetelného obrazu za snížené viditelnosti.

Chcete se záběry dále pracovat?
Hledejte lepší kvalitu obrazu a vyhněte se pře-polarizovaným kamerkám, které nedosahují v realitě zmiňovaného rozlišení.

Je pro vás důležité, kde se automobil nacházel?
Hledejte variantu s vestavěnou nebo připojitelnou GPS, která zároveň se záznamem ukládá informace o poloze.

Pro koho je kamera do auta vhodným dárkem?

Pokud chcete palubní kamerkou obdarovat blízké, položte si několik otázek, které vám pomůžou.

•   Jezdí autem často?
•   Setkal/la se s nebezpečnou situací na silnici?
•   Je pro vás cena kamery v rámci možností?

Kamera je užitečný dárek, který se vyplatí v případě, že nebudete mít na své straně svědka nebo důkazy o zavinění nehody. Její užitečnost potěší mnoho motoristů.

V závislosti na svém rozpočtu můžete pořídit základní záznamovou kameru Lamax Drive C3 nebo špičkovou záznamovou kameru TrueCam A7s.

Ke každé kameře jsme připravili detailní popis včetně ceny i s montáží do vašeho vozidla.

Na dovolenou autem s kamerou

Záznamové palubní kamery jsou určené prioritně k pořízení důkazního materiálu z provozu, ale které z nich jsou použitelné i pro přehrávání zajímavých videí z dovolené?

1)  Jako první vás bude zajímat rozlišení záznamu, které většina produktů do 2.000,- nemá ideální. Mnoho výrobců uměle přepolarizuje kameru na FullHD. Bohužel reálné rozlišení je daleko nižší, a proto si tento údaj pořádně zkontrolujte.

2)  Jako další údaj Vás bude zajímat počet snímku za vteřinu, tzv. „frame per second“ nebo ve zkratce FPS. Čím vyšší tento údaj je, tím plynulejší a kvalitnější záznam získáte.

3)  Za běžného slunečného dne obstojí většina záznamových kamer, pro zajímavé západy slunce a kvalitní záběry krajiny ale uvažujte o přístroji od 4.000 Kč.

Jedná se o přibližnou cenovou hranici, které se při výběru můžete držet.
Kvalitní záznamová kamera, za kterou se můžeme postavit, je například profesionální a cenově dostupná kamera Truecam A7s.

Záznamová kamera a slunce

Pokud chcete kameru čistě jen pro případ záznamu z nehody, nemusíte si dělat starosti s kvalitou, pokud tedy nejedete přímo proti slunci.

Můžete ovšem kameře pomoci, zastínit ji z horní strany štítkem nebo tmavou páskou na předním skle, pokud není připevněná dost vysoko, aby využila stávající stínící pruh.

Dobře umyté přední sklo, a to i zevnitř, zlepšuje úroveň záznamu. Nenechávejte také pokud možno autokameru ve stojícím voze na přímém slunci, materiály těch kvalitnějších to přežijí, u levnějších záznamových kamer se můžete setkat s problémy.

Pokud přemýšlíte o zakoupení záznamové kamery TrueCam A5s nebo Truecam A7s můžete využít polarizační filtry: TrueCam UV filtr a TrueCam CPL filtr.

Scroll to Top