Parkovací systémy

Couváte na parkovací místo zadní částí vozu ke zdi nebo jinému zaparkovanému vozu, kolik tam ještě může být místa? Ještě můžu, ještě můžu … ŤUK! Ruku na srdce, komu z nás se něco podobného nestalo?

Naše parkovací kamery a parkovací senzory vám dokážou dát nejen absolutní přehled o vzdálenosti mezi vaším vozem a nejbližší překážkou, ale vyřeší například také nástrahy z místa řidiče neviditelné. Zaparkovalo vám dítě za autem kolo? Nebo se zvrhlo na zem nezajištěné domácí nářadí, které byste neradi při couvání přejeli a riskovali tak poškození na obou stranách? Váš výjezd z garáže či parkovacího místa vede do nepřehledného úseku vozovky? Všechny tyto a ještě mnohé další případy vyřeší parkovací systémy, které lze rozdělit na dvě skupiny.

Parkovací senzory

Senzorové parkovací systémy řidiči poskytují zvukový a v případě přídavného led displeje i vizuální signál o blížící se překážce. Pomocí několika úrovní výstrahy informují o zbývajícím prostoru mezi vaším nárazníkem a překážkou, do které dozajista nechcete narazit. Vhodné jsou především při parkování zádí auta k překážce (např. podélné parkování, parkování v podzemních garážích, na parkovištích nákupních center, …).
Více informací

Parkovací kamery

Kamerové parkovací systémy poskytují kompletní obraz toho, co se děje v bezprostřední blízkosti vozu i v jeho okolí. Parkovací kamery zachycují ve vysokém pozorovacím úhlu veškerou aktivitu, která je pro bezpečné vycouvání či zaparkování potřebná. Parkovací kameru oceníte především v nepřehledných situacích, které by jinak vyžadovaly venkovního “navigátora” případně několikeré vystoupení z vozu a kontrolu situace. U dodávek a dalších rozměrnějších vozidel, kdy je průjezd či otočení se v omezeném prostoru často otázkou centimetrů, jsou přední i zadní kamery neocenitelným pomocníkem.
Více informací

Scroll to Top