Jak vybrat Handsfree sadu

Zodpovědný řidič by se měl vyhnout (a to nejen kvůli zákonu) volání s mobilním telefonem v ruce při jízdě. Na druhou stranu, pokud již chcete nebo potřebujete telefonovat za jízdy, tak byste měli investovat a zakoupit si HandsFree sadu. Jak si ale vybrat to správné HandsFree do vašeho vozu?

Nejdůležitějším argumentem pro používání všech druhů HandsFree při jízdě je především naše vlastní bezpečnost a samozřejmě taky bezpečnost i ostatních účastníků silničního provozu. Jak je uvedeno v různých studiích, řidič mluvící do mobilního telefonu za jízdy představuje stejné riziko jako řidič s 0,8 promile alkoholu v krvi. Nicméně riziko je možné snížit, pokud řidič použije HandsFree sadu.

Telefonování  a zákon

Kromě bezpečnostní hrozby řidič mluvící do mobilního telefonu za jízdy porušuje zákon o silničním provozu. Dle českého práva je za přestupek u řidiče považováno už samotné držení mobilu a dalších hovorových a záznamových zařízení za jízdy. V případě odhalení jsou řidiči přičteny čtyři body a vystavena bloková pokuta až do výše 2 500 Kč. Ve správním řízení je sankce vyšší, v rozmezí od 4 000 do 10 000 Kč.

Pohodlí a bezpečnost

Používání HandsFree výrazně zlepšuje bezpečnost, ale i pohodlí řidiče. Nejjednodušší řešení Handsfree je využít na telefonu funkci hlasitého odposlechu. Tato volba není ale úplně ideální. Reproduktor telefonu je obvykle příliš slabý a mikrofon není k tomu příliš uzpůsobený.

Použití HandsFree sady výrazně zlepšuje i komfort řidiče. Za jízdy nepotřebujete držet telefon u ucha a většinu HandsFree sad je možné ovládat pomocí jediného tlačítka. Prakticky všechny soupravy mají také funkci automatického párování. Telefon se tedy se sadou jednoduše spojí sám a to bezdrátově pomocí Bluetooth ihned po nasednutí do vozu. Když teď víte, proč byste tedy měli koupit tento typ zařízení, pojďme vybrat to správné HandsFree do vašeho vozu.

Základní druhy Handsfree

1. Rádio s vlastním HandsFree

Ideální řešení – zvuk se přenáší přímo do reproduktorů automobilu, což umožňuje bezproblémové volání. V dnešní době se již vyrábějí i originální autorádia s HandsFree. Pokud vaše autorádio není vybavené funkcí HandsFree lze ho vyměnit za jiné nebo dokoupit modul, který tyto funkce umožní i na vašem autorádiu.

2. Přenosná HandsFree sada

Obvykle se umisťuje na sluneční clonu nad hlavu řidiče. Nevyžaduje žádnou instalaci, ale při příchozím hovoru, je nutné ručně ztlumit rádio a zvuk hovoru je slyšet pouze z mono reproduktoru HandsFree sady. Nutné dobíjet akumulátor zařízení. Mikrofon také bohužel nedosahuje příliš vysoké kvality.

3. Pevně instalované HandsFree sady

Existují verze s nebo bez displeje, při hovoru potlačí zvuk autorádia a vy můžete bez omezení komunikovat, hlas volajícího slyšíte z reproduktorů automobilu. Jednoduché ovládání a velmi kvalitní mikrofon.

Na závěr lze říci, že na českém trhu je bohatá nabídka HandsFree sad a každý najde tu správnou pro sebe. Díky těmto řešením se každodenní komunikace při jízdě stává nejen bezpečnější, ale i elegantnější.

Instalace do Vašeho automobilu

Nemáte kde nebo si netroufáte HandsFree sami nainstalovat? Nevíte jakou redukci nebo zařízení použít? Navštivte náš Showroom, poraďte se se specialisty, jaký HandsFree vybrat, a nechte si ho do auta nainstalovat od profesionálů!  Odbornou montáž vám zajistí naši technici.

Scroll to Top