Válcová zkušebna výkonu

Nebo chcete-li tzv. „brzda výkonu“

V roce 2015 jsme spustili provoz 1. statické válcové zkušebny v širokém okolí pro 2 poháněné nápravy (tedy 2×4, 4×4 a 4×4 haldex).
V listopadu 2016 jsme dokončili úpravu naší válcové zkušebny na 4×4 a od 1. prosince 2016 jsme spustili měření tzv. ostrých 4×4.

Jedná se o plnohodnotnou válcovou zkušebnu i pro statické zkoušky automobilů do cca 400 kW (nejedná se o striktní číslo). Oproti dynamické zkušebně je možné elektricky blokovat válec a měřit tak skutečný výkon automobilu potřebný k překonání odporu válce. Jedná se o nejpřesnější měření výkonu pomocí válcové zkušebny. Naproti tomu u dynamické zkušebny se měří jen rychlost roztočení válce, kde je známa hmotnost a tudíž se výkon jen dopočítává. Pouhou změnou koeficientu váhy pak může graf cestovat jakýmkoli směrem, kterým si obsluha namane 🙂

Díky retardéru a možnému brzdění nápravy v rozsahu od 0 – 100 % se jedná o vynikající nástroj pro diagnostiku vozu a zjištění mnoha typů závad na vozidle, které se jinak jen velmi zdlouhavě odhalují. Viz sekce diagnostika vozů.

Během měření provádíme zároveň i diagnostickou činnost, díky čemuž se odhalí i případné skryté vady akčních členů vozidla.

Pro správné měření výkonu je potřeba i dostatečné množství vzduchu, které u nás zajišťují celkem 3 velmi výkonné ventilátory zn. Casals (mimo jiné i pro odvod spalin a chlazení retardéru), ten největší pak má pak průměr úctyhodných 75 cm.

Veškerou nabídku služeb spojenou s válcovou zkušebnou naleznete v sekci ceník.

Fotogalerie válcové zkušebny

Ve fotogalerii níže se můžete přesvědčit, že na válcové zkušebně výkonu můžeme otestovat auto prakticky jakýchkoli rozměrů.

Scroll to Top