Pomůžeme Moravě

Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves a Hrušky. Vesnice mezi Břeclaví a Hodonínem znali do 24. 6. převážně jen místní obyvatelé. V osudný poslední červnový čtvrtek se ale tato čtyři jména obcí nesmazatelně vryla do paměti všech Čechů, Moravanů a Slezanů tragickým a devastujícím způsobem. Ve večerních hodinách se regionem Hodonínska prohnala prudká bouře doprovázená ničivým tornádem. V několika málo minutách se desítkám rodin od základů změnil život způsobem, který v novodobé historii naší země nemá obdoby. Bouře nelítostně ničila vše, co jí stálo v cestě. Hodiny na věži v Moravské Nové Vsi se zastavily tři minuty před půl osmou.

Záběry z Hodonínska, které si v ničem nezadaly s ukázkami z katastrofických filmů, doslova vyrazily dech všem napříč celou republikou. Ačkoli nás od jihu Moravy dělí stovky kilometrů, naše myšlenky míří ke všem, kterým tato živelná katastrofa ve vteřině poničila majetek, nebo si v horším případě vyžádala lidské životy jejich blízkých.

Nechceme sedět ze založenýma rukama a jen z povzdálí sledovat tragické scény na kulisách rozvalin, které dříve bývaly spokojenými domovy celých rodin.

Budeme konat!

Společně #POMŮŽEMEMORAVĚ. S našimi přáteli, spolupracovníky a blízkými jsme založili transparentní účet

„Tornado-Moravia2021-HELP“ – 2101609762/2010

odkaz na transparentní účet: https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2101609762

v rámci kterého se budeme snažit shromáždit co největší množství finančních prostředků pro pomoc lidem zasaženým touto nebývalou tragédií.


Vyzýváme všechny naše zákazníky, kamarády, známé, prosíme naše kolegy i konkurenty, jednotlivce i celé firmy, aby se přidali k naší iniciativě a jakoukoliv částkou pomohli napravit to, co tento rozmar přírody napáchal. Finanční prostředky shromážděné na transparentním účtu budou v plné výši věnovány konkrétním lidem a rodinám s konkrétním příběhem, který se pak na webu objeví. Přesně to, co nemají velké organizace šanci individuálně řešit. I malý příspěvek je lepší než žádný.

www.tornadohelp.cz

 • Dne 11. 7. 2021 byly z účtu Tornadohelp.cz odeslány finance na podporu rodiny Ficových, kterou jsme podpořili částkou 30.000,- Kč.
  Rodina bydlí U Sokolovny 339, Moravská Nová Ves, tornádo jim vzalo celou střechu. V současné době dokončují věnec, se stavbou jim pomáhá jako dobrovolník stavební inženýr, kterého pan Fico velice chválí. Pan Fico je elektrikář, když jsme ho v neděli 11. 7. 2021 zastihli, odcházel akorát od svého domu, aby pomohl kamarádům zapojit chlazení. S podobným přístupem jsme se setkali u více postižených. Ve chvíli, kdy mají čas, nabízejí pomoc ostatním. Stále můžete přispívat na transparentní účet pro Moravu zasaženou tornádem.
 • Dne 11. 7. 2021 byly z transparentního účtu odeslány finance na podporu paní Hanákové bydlící U Sokolovny 315, Moravská Nová Ves, kterou jsme podpořili částkou 30.000,- Kč.
  Tornádo jí vzalo celé patro, verandu, má rozbitá okna. V současné jsou již opraveny obvodové zdi a udělán věnec. Nemá přívod elektřiny, vše funguje přes elektrocentrálu, do které musí dovážet benzín. Paní Hanáková zanedlouho oslaví 80. narozeniny. S opravou jí pomáhá syn. Jsme rádi, že jsme mohli přispět na nový domov.
 • Dne 11. 7. 2021 byly z transparentního účtu odeslány finance pro podporu rodiny Nešporových, kterým jsme věnovali 70.000,- Kč.
  Jejich dům v ulici U Sokolovny 207 nařídil statik celý zbourat. Rodina měla domeček nedávno opravený, nyní čekají na to, až bude stavebním úřadem v Břeclavi vydáno ve zrychlené době nové stavební povolení. Když vše půjde dobře, bude to do jednoho měsíce.

  Pan Nešpor má v Moravské Nové Vsi pronajatý malý autoservis. Autoservis je to jediné, co mu zbylo. Pan Nešpor servis již opět provozuje, ale přednostně pro zasažené tornádem. Pan Nešpor je také sběratelem Lega. Na půdě měl vybudovanou modelářskou dílnu, kde vznikaly jeho návody. Kromě financí ho můžete podpořit i tak, že si některý jeho návod koupíte. Když jsme za ním v neděli 11. 7. 2021 jeli, nezastihli jsme ho doma. Byl zrovna i se synem na druhém konci vsi, kde pomáhal stavět nový plot.
 • První zakoupený materiál je na Moravě! Děkujeme všem, kteří pomáháte
 • Podařilo se nám sehnat stavební materiál za skvělé ceny
  Za peníze z transparentního účtu bylo zakoupeno 150 ks impregnovaných střešních latí v délce 4m, které už před živelnou katastrofou byly vysoce nedostatkovým zbožím. Děkujeme firmě Izomat Plzeň za dodávku tohoto nedostatkového materiálu za velice příznivou cenu. (potvrzení objednávky ZDE) Dále bylo zakoupeno 100 litrů impregnačního prostředku na dřevo, hřebíky, latě atd. Nakládka materiálu proběhne ve středu 7. června 2021, následující den bude materiál odvezen přímo do postižené oblasti na jižní Moravě, kde už nyní pomáhají naši dobrovolníci.
 • Počet domů, které se musí po tornádu zbourat, roste
  Statici znovu navýšili počty domů určených k demolici. Nyní jich je 115, číslo nadále poroste. Řízené likvidace domů, na nichž se budou podílet speciální jednotky hasičů, začnou na konci příštího týdne. „Budou bezplatné,“ ubezpečil šéf krajských hasičů Jiří Pelikán. Někteří lidé už si demolice objednávají na vlastní pěst, v takovém případě však musejí sáhnout do vlastní kapsy a řešit kompenzace se státem.
 • Šestá oběť ničivého tornáda zemřela ve Fakultní nemocnici Brno
  Bouře na Břeclavsku a Hodonínsku si vyžádaly šestou oběť. Zemřela ve Fakultní nemocnici Brno. Úmrtí potvrdila mluvčí nemocnice Veronika Plachá, která nechtěla říct žádné bližší informace. Podle zjištění ČTK zemřelo malé dítě.
 • Fyzická zranění, ale i deprese a zoufalství
  Mluvčí policie Pavel Šváb uvedl, že záchranáři mají tři úmrtí, další ale byla například v nemocnici. Podle mluvčí záchranářů Michaely Bothové záchranáři převezli do nemocnic desítky zraněných a další desítky ponechali na místě po ošetření. Šváb blíže nesdělil, jak nebo kde lidé zemřeli. „Máme ale potvrzeno pět obětí,“ řekl. Bothová uvedla, že záchranáři měli přes 80 zraněných, stále ale zasahují. „Máme převážně pohmožděniny, oděrky. Lidé jsou ale také ve špatném psychickém stavu,“ řekla Bothová.

Scroll to Top