Denní svícení, LED osvětlení, automatické rozsvěcení světel

Denní svícení

Osvětlení automobilu je důležité pro plynulost a bezpečnost na silnicích. Známé “vidět a být viděn” je velmi důležité pro cestování automobilem a pro bezpečnou jízdu k vašemu cíli.

Téměř čtvrtina nehod, se kterými se můžete na silnici setkat, je způsobena právě za zhoršené viditelnosti kvůli počasí nebo za tmy. Právě z tohoto důvodu si řada zemí v evropské unii vyžádala nutnost svítit světly i přes den. V České republice byla tato povinnost nejprve zavedená jen v zimním období, ale od 1. července 2006 je nutné svítit celý rok. Věříme, že každý nám potvrdí, že si na silnici daleko lepé všimnete světel a teprve poté auta.

Různé možnosti a řešení

Být viděn na silnici je možné dosáhnout mnoha způsoby. Nejrychlejší řešení je samozřejmě zvyknout si zapínat světla ihned po nastartování motoru. Pokud použijete základní potkávací světla, je jisté, že budete na silnici dobře vidět. Navíc není nutné přepínat světla například při průjezdu tunelem, nebo pokud jedete až do soumraku nebo až do úplné tmy.

Ne vždy si ale člověk vzpomene světla rozsvítit, což vám může přivodit na silnici problémy.

 Modul automatické rozsvěcování potkávacích světel

Další možností je si nechat nainstalovat speciální modul, který bude rozsvěcet potkávací světla za vás. Modul provádí automatické sepnutí světel na základě zvýšení úrovně palubního napětí, ke kterému dojde po nastartování motoru a vám odpadá povinnost vzpomenout si, že si musíte zapnout světla

LED světla pro denní svícení

Mít neustále rozsvícená potkávací světla se může velice nepříjemně odrazit na Vaší spotřebě a tím tedy i na životním prostředí. Chceme-li do budoucna něco ušetřit a zároveň šetřit i přírodu jsou pro Vás ideálním řešení světla pro denní svícení DRL.

Díky použití led technologie se Vám spotřeba elektrické energie může snížit až o 200W! To znamená, že budete šetřit váš alternátor a zároveň snížíte spotřebu. Světla pro denní svícení Vám také šetří vaše žárovky, a proto nebudete muset tak často měnit halogenové žárovky nebo výrazně dražší xenonové výbojky. Životnost led světel může být až neuvěřitelných 50 000 hodin! Led světla jsou také designovou záležitostí a automobilu dodají pěkný vzhled.

Led světla zapojujeme podle předpisů a to ihned po nastartování motoru. Led světla se vám taky automaticky vypnou po zapnutí obrysových, potkávacích, mlhových, nebo dálkových světel.

Nabízíme certifikovaná homologovaná světla pro denní svícení.

Produktové balíčky – ceny včetně instalace

DRL – LED Denní svícení, Cena od: 3.490 Kč

LED homologovaná světla pro denní svícení. Rozměry š 183 x v 20 x h 45 mm. Součástí sady je jednotka, která zajistí automatické rozsvícení po zapnutí zapalování a zhasnutí při zapnutí potkávacích světel, nebo samostatný vodič na funkci pozičních světel vozidla. Homologace dle EHK/OSN č. 48 E4-0044
– spotřeba 2 x 5 W
– napájecí napětí 12V
– v každém světle 5 LED čipů 1W
– životnost po celou dobu provozu vozidla
– robustní vodotěsné provedení
– vodotěsné připojovací konektory světel
– velice efektní bílé světlo s teplotou 6000K (jako xenony)

– světla mají modul automatického svícení

Použití světel pro denní svícení
V souvislosti s legislativními podmínkami upravujícími provoz motorových vozidel a nařizujícími celodenní svícení je aktuální náhradní osvětlení vozidel určené výhradně pro osvětlení ve dne za nesnížené viditelnosti.
Provedení a umístění světel pro denní svícení je dáno homologačním předpisem EHK/OSN č. 48, který předepisuje vyhláška č. 341/2002 Sb. a jejich používání se řídí zákonem č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích pozměněným zákonem č. 411/2005 Sb.
Světla pro denní svícení se vyznačují silně rozptýleným tokem světla, který netvoří kužel jako u běžných reflektorů. Rozptýlené světlo svým charakterem neoslňuje protijedoucí řidiče ani neosvětluje vozovku, ale v dostatečné míře zajišťuje zásadní podmínku bezpečného provozu “být viděn”.
Hlavním přínosem těchto přídavných světel je úspora energie, neboť při jejich používání nesvítí obrysová, potkávací ani koncová světla vozidla. Úsporu přinese také prodloužení životnosti žárovek či výbojek, kterou pocítí především řidiči vozidel s xenonovými světlomety, jejichž výbojky mají sice delší životnost než běžné žárovky, ale jejich výměna je výrazně nákladnější.
Montáž světel pro denní svícení není přestavbou vozidla ani změnou technických údajů, a proto jejich umístění na vozidlo nepodléhá žádnému dodatečnému schvalování ani zápisu.

Modul pro automatické rozsvěcování potkávacích světel , Cena od 1.500 Kč

SE085

Modul je určen pro všechna vozidla s napájecím napětím 12 V. Modul provádí automatické sepnutí světel na základě zvýšení úrovně palubního napětí, ke kterému dojde po nastartování motoru. Vzhledem k tomuto principu funkce není nutné vyhledávat ve vozidle žádný aktivační vodič, signalizující start motoru, jako u běžně používaných modulů. Veškeré komponenty jsou integrovány uvnitř modulu na rozdíl od SE080

Scroll to Top