GSM modul – jak si vybrat zařízení

V čem vyniká “GSM Topení” třetí generace “bez drátů”

Mechanické provedení GSM topení má nově dvě tváře, provedení desktop pro volnou instalaci a provedení DIN pro montáž do rozvaděče. Obě varianty obsahují záložní Li-Ion akumulátor. Jedná se o propracované spojení GSM modulu a obousměrného komunikačního rozhraní 433 MHz a 868 MHz pro komunikaci s dalším bezdrátovým příslušenstvím. Modul tak umí ovládat bezdrátové výstupy rozmístěné na různých místech domu a přijímat informace z bezdrátových PIR detektorů, vstupů, teploměrů, vlhkoměrů a dalšího bezdrátového příslušenství.

Ve spojení s bezdrátovým termostatem nachází největší uplatnění pro velmi komfortní dálkové ovládání a regulaci topení. Samozřejmostí je zasílání alarmové informace o poklesu teploty, výpadku napájení, pravidelného hlášení atd.

Koncepce vzdálených bezdrátových výstupů umožňuje velkou variabilitu zařízení především co se týče instalace. Nabízí se například ovládání kotle kontaktem v GSM Desktop a termostat pak může být přenosný na libovolném místě. Nebo potřebujete-li ovládat elektrické přímotopy a další technologie z rozvaděče (boiler a podobně), nabízí se varianta DIN pro instalaci do rozvaděče. Potřebujete-li ovládat další technologii, jež není vedena přes rozvaděč do kterého se rozhodnete umístit GSM DIN, nabízí se řešení použití vzdáleného releového výstupu opět pro instalaci na DIN (do dalšího rozvaděče) nebo bezdrátová zásuvka. všechny výstupy pak budete mít pěkně v jednom systému.

Pro většinu instalací uvítáte přenosný termostat, ale za zmínku stojí i velmi výhodné řešení ovládání topení pro ty z vás, jež nepožadujete přenosný termostat a využijete spínací kontakt v termostatu pro ovládání kotle tak, že jen nahradíte stávající termostat. Instalace je hotová za 10 minut. Unikátní řešení tohoto termostatu nepotřebuje žádné vnější napájení a disponuje jedním kontaktním výstupem a přehledným LCD diplejem. Termostat komunikuje jak s GSM desktop tak s GSM DIN.

Příslušenství společně komunikuje obousměrně a tím je zajištěna 100% spolehlivost bezdrátové komunikace.

Programování pomocí SMS zůstalo zachováno, navíc můžete programovat i dálkově pomocí libovolného počítače na světě pomocí webového portálu.

Nová funkce ideální například pro dálkové ovládání sauny!

Modul umí sledovat stav zařízení vyžadující pulsní ovládání (stisk stávajícího tlačítka zapne, další stisk vypne), pak je váš dálkový povel (dálkový stisk stávajícího tlačítka) na zapnutí či vypnutí vždy proveden na základě skutečného stavu zařízení a nemůže dojít k přepnutí do nechtěného stavu.

Cena materiálu vč. bezdrátového ovládacího termostatu   6.290,-  (+ 600,- Kč v provedení do DIN lišty)